вівторок, 4 грудня 2018 р.

Лист герою


Пишу я лист герою
для миру - не для бою.
"Молюся, вірю, знаю:
ти нас оберігаєш.
Хай Ангел-охоронець
з тобою завжди буде,
а ненька-Україна ніколи не забуде!"














понеділок, 3 грудня 2018 р.

Славні земляки

Вкотре нас зустрічає краєзнавчий музей. Цього разу цікава розповідь та експозиція  були присвячені 100-річчю нашої славної землячки Марії Антонівни Шкаліберди.




неділя, 25 листопада 2018 р.

Запали свічку пам'яті

10 фактів, які розкажуть про пам’ятну дату більше:
1. День пам’яті жертв голодоморів почали відзначати в 1998 році, згідно з указом Президента України Леоніда Кучми від 26 листопада 1998 року.
2. Історія назви дати мала свої корективи: в 1998 році пам’ятне вшанування мало назву «День пам’яті жертв голодоморів» (указом Леоніда Кучми), у 2000 році — «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій» (указом Леоніда Кучми), в 2004 році — «День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій» (указом Леоніда Кучми), остання зміна назви була зроблена в 2007 році, під керівництвом Віктора Ющенка дата була перейменована в «День пам’яті жертв голодоморів».
3. Щодо кількості загиблого населення на території України, за часів голоду, ведуться дискусії і на сьогодення. За даними Інституту історії України на 2015 рік, число жертв склало 3, 9 млн чоловік і 0,6 млн — зниження народжуваності в силу трагічних подій. За іншими даними, жертвами голодомору 1932-33-х років стали до 7 мільйонів чоловік.
4. Періоди голоду 1921—1923-х років та 1946—1947-х за межами України не знайшли широкого визнання, тому голодомором вони називаються переважно в наукових дослідженнях.
5. Перші десять років заходи вшанування пам’яті проходили на Михайлівській площі.
6. У 2008 році відбулося відкриття меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні, після чого саме це місце стало знаковим для заходів та вшанувань пам’яті загиблих.
7. О 16:00 щорічно проходить загальнонаціональна хвилина мовчання в пам’ять про страшні події нашої історії. Також з 2005 року проходить акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі шанують пам’ять померлих, поставивши свічку біля пам’ятника жертвам, а також на своєму підвіконні.
8. У 2006 році український парламент офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу.
9. У 2008 році Папа римський Бенедикт XVI у Ватикані вшанував пам’ять жертв голодомору на Україні, а також в інших регіонах колишнього СРСР, привітавши українських паломників українською мовою.
10. За даними на 2009 рік, голод 1932—1933-х років в Українській РСР геноцидом визнали 17 держав.



середа, 21 листопада 2018 р.

Зустріч із письменницею рідного краю

19 листопада ми зустрічалися із цікавою та творчою людиною, краєзнавцем, письменницею Тетяною Дем'янівною Конарєвою. Вона презентувала нам нове видання своєї книги "Село над Прусянкою". Ми дізналися  багото цікавого про походження назви, історію та прекрасних людей села Михайлівки.



неділя, 28 жовтня 2018 р.

Напаредодні канікул

26 жовтня, напередодні осінніх канікул, ми відвідали Кам'янський райсуд, де взяли участь у цікавому практичному занятті "Цивільні відносини".




неділя, 14 жовтня 2018 р.

Цікава екскурсія

Цікавий та пізнавальний урок громадянської освіти організувала нам вчитель Лілія Сергіївна. Ми побували у районному відділі реєстрації актів громадянського стану, зустрілися з його завідувачем Н. В. Юрик.



субота, 6 жовтня 2018 р.

Найщиріші вітання!

Дорогі наші вчителі!
Любов Миколаївна
Людмила Володимирівна
Лілія Сергіївна
Валентина Володимирівна
Людмила Василівна
Тамара Пантелеївна
Наталія Равилівна
Тетяна Анатоліївна
Наталія Михайлівна
Жанна Юліївна
Володимир Михайлович
Олександр Володимирович
Олександр Миколайович

Спасибі від учнів
За доброту і за терпіння,
За Вашу мудрість і любов,
Великий талант і натхнення!
Щиро вітаємо вчителів-пенсіонерів
Магльовану Галину Іванівну
Бас Віру Захарівну
Комар Ольгу Василівну
Ярему Катерину Павлівну

пʼятниця, 28 вересня 2018 р.

Результати участі у конкурсі "Безпечний Інтернет" від освітнього проекту "На Урок"

Сьогодні на уроці інформатики учні виконували завдання всеукраїнського конкурсу "Безпечний Інтернет" від освітнього проекту "На Урок".
Отримали результати:
диплом І ступеня - 1 (Карпенко Руслан - 100%
диплом ІІ ступеня - 3 (Снігур Максим, Телепанич Стас, Швагер Вікторія), 
диплом ІІІ ступеня - 1 (Юрчик Анастасія), 
диплом учасника - 3.
Реєстрацію та участь у конкурсі організувала учитель інформатики Олефіренко Наталія Михайлівна.
Для учнів: naurok.com.ua/start

Про конкурс:

Безкоштовний конкурс, який об'єднує всіх, хто користується інтернетом, та допомагає учням 1–11 класів отримувати максимум користі, часу,  проведеного за комп'ютером. Головна мета — нагадати про необхідність інформування учнів про небезпеки, з якими вони можуть зіткнутися в інтернеті. Допомогти школярам засвоїти правила поведінки в мережі, актуалізувати та закріпити знання про безпеку в онлайні, отримані раніше.
Говорячи про правила, ми маємо на увазі не перелік обмежень і заборон, які нудно читати навіть дорослим. Наш конкурс допоможе сформувати інформаційну грамотність, яка рятуватиме учнів від неприємностей, що можуть очікувати в інтернеті.
В основі завдань — не шкільна програма з інформатики, а цікаві та важливі питання, з якими стикається кожна дитина, коли користується комп'ютером, планшетом, смартфоном та виходить в інтернет.

Фотозвіт